1) Bastırmak istediğm şahane bir resim var! Sizlere nasıl ulaşabilirim?


Her türlü dökümanınızı bizlere cd&dvd, usb bellek, smartmedia, compact flash, MS, MS pro, vs... ortamlarıda getirebilirsiniz. Ayrıca çok büyük boyutlarda olmayan dökümanlarınızı mcopyplus@gmail.com a gönderebilirsiniz.2) Peki döküman hangi formatta olması lazım?


Tif, jpeg, eps, psd, ai, Frend, cdr, InDesing, Quark, vs... Autocad ve 3Dsmax dosyaları açmamız için "tif" convertli getirmeniz gerekmektedir. Ayrıca "gif" (Graphics Interchange Format) resimler 256 renk desteklediğnden baskıda sizi üzebilir.3) Freehand çalışmamda fontlar ve renkler bozuk çıkıyor! Bunu nasıl önleyebilirim?


Freehand çalışmalarınızı font problemlerinden kaçınmak için convertlemeniz gerekmektedir. Tüm textleri "path" yapmak en sağılıklı çözümdür. Ayrıca döküman içinde kullandığınız tüm resimler "CMYK" mod olmalı.4) Kaliteli baskı almam için dökümanı nasıl olmalı?


Çözünürlüğünün yüksek olması gereklidir. Fotoğraf ise yeterli ışık ile çekilmiş olmalıdır.5) Çözünürlük ne demek ?


Çözünürlük; ölçü birimi “ppi” (pixel per inch) olan bir imajdaki santimetreye düşen nokta (pixel) sayısıdır. Basitçe açıklamak gerekirse santimetreye ne kadar çok nokta düşerse, insan gözünün algılaması o kadar zor olacağından görüntü pürüzsüz olur.6) Resmim ekranda güzel görünüyor ama basılınca kare kare çıktı ! Makinalarınız mı bozuk ?


Metin Copy Plus1600dpi çözünürlüğe kadar baskı yapabilen, Haftada en az üç kez kalibre edilen Canon makinalar kullanmaktadır. Tavsiye ettiğimiz min. çözünürlük 300dpi olsada 150dpi’da bile kaliteli baskılar alabilmekteyiz. İnternet ortamındaki resimler 72dpi’dır ve büyütüldüğü zaman baskıda sorun çıkarır.7) Logomu folyo kesim yaptırmak istiyorum. T-shirte zeminsiz baskı yaptırmak istiyorum. Vitrinime desen yapıştırmak istiyorum. Nasıl ?


Kesilecek çizgiler vektör halinde olmalıdır.(freehand, Illıustrator,Corel Draw vs.) Kesim bıçağı bu çizgileri takip eder. Çalışmanız vektörel değilse tarafımızdan uygulama bedeli karşılığında hazırlanabilir.8) Vektörel ne demek ?


Çizgisel demektir. Freehand, Ilustrator, Coreldraw başlıca vektörel programlardır. Bu programlar imajları pixel bazlı değil geometrik bazlı oluşturduğundan asla bozulmaya uğramaz.9) Bir resim arıyorum ama bulamadım.


Memnuniyetle sizin için arşivlerimizi karıştırırız.10) Çok fazla malzemeniz var, hangisini nasıl seçeceğim bilemedim...


Malzeme seçerken dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlar sıraysıyla.

* İş ne amaçla kullanılacak? (Kişisel/kurumsal/promo.)

* Malzeme nerede kullanılacak? (iç/dış mekan)

* Dış faktörler ne kadar etkileyecek? (yağmur/güneş)

* Ölçüleri ne olacak?

* Ve en önemlisi ne kadar süremiz var?

Düşsel Sanatlar